Koszykówka

Nowe powołanie do kadry otrzymał uczeń naszego gimnazjum Adam Skiba - GRATULUJEMY !

Mecz na szczycie dla Kadetów MKS Novum WSG

W meczu na szczycie Ligi Wojewódzkiej Kadetów zespół Novum WSG podejmował odwiecznego rywala TKM Włocławek.
Choć końcowy wynik wskazuje łatwe zwycięstwo podopiecznych trenera Kulczyka to sam mecz mógł zaspokoić gusta licznie zgromadzonych kibiców. Zwycięstwo 100  -  73 wywalczone było z najwyższym trudem.
Cały zespół zasłużył na duże słowa uznania za walkę i determinację przez całe 40 minut.

Punkty dla Novum WSG zdobyli:
Dawid Rutnowski        18 pkt  13 zb.
Tomasz Stawowski       0 pkt
Carlos Brzozowski         2 pkt
Jakub Kondraciuk        25 pkt  3x3pkt. 7 przech.
Adam Skiba               18 pkt   2x3 pkt.
Kacper Jędrzejczak       9 pkt   5 przech.
Kacper Grzelak             9 pkt  11 zb.
Mikołaj Majchrzak        19 pkt

Gratulujemy zawodnikom i trenerowi Maciejowi Kulczykowi :)

Pierwszy turniej najmłodszych

Na swój pierwszy turniej w karierze  wybrali się do Poznania  zawodnicy Novum SP 32 rocznik 2003. Czwartoklasiści rozegrali osiem meczy wygrywając dwa z nich, co wystarczyło do uplasowania się na 14 miejscu w gronie  16 startujących drużyn. Mimo odległego miejsca, nie wynik był najważniejszy, nasi zawodnicy wrócili bardzo zadowoleni ze stolicy Wielkopolski. Zdobyte doświadczenie będzie procentować w następnych meczach.  Niektórych zawodników udział w turnieju  utwierdził  w słuszności podejmowania trudu  trenowania koszykówki. Z pośród wszystkich zawodników wyróżniony został nasz gracz Mateusz Wołowski. W turnieju udział wzięli: Michał Chmielewicz, Juliusz Tomaszewski, Gracjan Sass, Mateusz Kolasiński, Mateusz Wołowski, Bartosz Jóźwiak, Patryk Matuszak, Filip Kajko, Mateusz Kaczorowski , Dominik Kryger oraz trener Grzegorz Skiba. Gratulujemy!

XXXVI TURNIEJU MINI-KOSZA CHŁOPCÓW „DZIEŃ DZIECKA ‘2014”

Końcowa kolejność drużyn:

1.       BASKET TEAM Opalenica

2.       TKM Włocławek

3.       MKK PYRA I Poznań

4.       BIOFARM UKS ORŁY SP 18 Poznań

5.       MKK Gniezno

6.       KS SUDETY Jelenia Góra

7.       KSK NOTEĆ Inowrocław

8.       UKKS ISKRA Osieczna

9.       MKS SOKÓŁ Międzychód

10.   UKS BASKET Szczecinek

11.   UKS NOBLIŚCI Wielichowo

12.   UKS BASKET 2010 Kruszwica

13.   MOS Stargard Szczeciński

14.   MKS NOVUM SP 32 Bydgoszcz

15.   UKS Komorów

16.   PK. MKK PYRA II Poznań

XIII Ogólnopolski Turniej o Puchar Dyrektora ZS nr 21 w Bydgoszczy  - wyniki

W dniach 1 i 2 grudnia 2012 r. koszykarze z III klasy Gimnazjum nr 8, podopieczni trenera Łukasza Ignasiaka, zajęli III miejsce w  Turnieju Koszykówki o Puchar Starosty Nowotomyskiego.

Strona 1 z 5  > >>

Otwarta szkoła Szkoła Podstawowa Bydgoszcz, Gimnazjum Bydgoszcz